top of page

Przywróć blask meblom ogrodowym! Samodzielna renowacja z Vidaron, Altax, Sadolin i Drewnochron


Meble ogrodowe z czasem tracą swój blask i urok, pod wpływem czynników atmosferycznych. Na szczęście, dzięki odpowiednim produktom i odrobinie chęci, możemy samodzielnie przywrócić im dawny wygląd i przedłużyć ich żywotność.

W tym poście przedstawimy krok po kroku proces renowacji mebli ogrodowych, wykorzystując produkty renomowanych firm: Vidaron, Altax, Sadolin i Drewnochron.Kroki renowacji:

 1. Oczyszczanie: Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie mebli z kurzu, brudu i innych zanieczyszczeń. Można to zrobić za pomocą szczotki i wody z dodatkiem delikatnego detergentu.

 2. Szlifowanie: Następnie należy delikatnie przeszlifować powierzchnię mebli papierem ściernym o odpowiedniej gradacji. Usunie to drobne nierówności i stare powłoki lakiernicze.

 3. Naprawa uszkodzeń: W przypadku widocznych uszkodzeń, takich jak pęknięcia czy dziury, należy je wypełnić odpowiednią masą naprawczą do drewna.

 4. Impregnacja: Kolejnym etapem jest impregnacja drewna. Zabezpieczy ona meble przed wilgocią, grzybami i owadami. Do tego celu można użyć impregnatu Vidaron, Altax, Sadolin lub Drewnochron.

 5. Lakierowanie: Na koniec należy nałożyć lakier ochronny, który nada meblom pożądany kolor i połysk. Do wyboru mamy szeroką gamę lakierów Vidaron, Altax, Sadolin i Drewnochron, dostępnych w różnych wykończeniach: matowym, satynowym i błyszczącym.Produkty firmowe:

 • Vidaron: Oferuje szeroką gamę impregnatów i lakierów do drewna ogrodowego, w tym produkty dedykowane do mebli. Impregnaty Vidaron chronią drewno przed wilgocią, grzybami i owadami, a lakiery nadają mu piękny wygląd i trwałość. • Altax: Specjalizuje się w produkcji środków ochrony drewna, w tym impregnatów i lakierów do mebli ogrodowych. Produkty Altax są znane z wysokiej jakości i łatwości aplikacji.
 • Sadolin: Oferuje szeroką gamę produktów do pielęgnacji i renowacji drewna, w tym impregnaty, lakiery, bejce i inne. Produkty Sadolin są łatwe w użyciu i zapewniają długotrwały efekt. • Drewnochron: Produkuje impregnaty, lakiery i inne środki do ochrony drewna. Produkty Drewnochron są znane z dobrego stosunku jakości do ceny.Usługi renowacji:

Jeśli nie masz czasu lub ochoty na samodzielną renowację mebli ogrodowych, możesz skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Firma Lafaret oferuje kompleksowe usługi renowacji mebli ogrodowych, z wykorzystaniem produktów Vidaron i Drewnochron. Firma Lafaret zapewnia wysoką jakość usług i dba o każdy szczegół.Kontakt:Gdzie kupić produkty:

Produkty firm Vidaron, Altax, Sadolin i Drewnochron można kupić w sklepach budowlanych, marketach DIY oraz w sklepach internetowych.Dodatkowe wskazówki:

 • Przed rozpoczęciem renowacji należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi wybranego produktu.

 • Prace renowacyjne należy przeprowadzać w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

 • Należy używać odpowiednich środków ochrony osobistej, takich jak rękawice i maska ochronna.

 • W przypadku wątpliwości co do wyboru produktu lub sposobu renowacji, można skonsultować się z ekspertem w sklepie budowlanym lub z firmą oferującą usługi renowacji.

Renowacja mebli ogrodowych to świetny sposób na oszczędność pieniędzy i nadanie im nowego życia. Wykorzystując odpowiednie produkty i stosując się do prostych instrukcji, można samodzielnie przywrócić meblom dawny blask i cieszyć się nimi przez wiele kolejnych sezonów.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page