top of page

Czym najlepiej podlewać skrzydłokwiat?

 💦🌿

Skrzydłokwiaty to piękne rośliny, ale żeby zachwycały nas swoimi kwiatami i soczystą zielenią liści, potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Jednym z najważniejszych elementów jest właściwe podlewanie.
Czym podlewać?

  • Miękka woda: Najlepsza dla skrzydłokwiatów jest miękka woda, czyli taka o niskiej zawartości wapnia i magnezu. Twarda woda może pozostawiać osad na liściach i korzeniach, utrudniając roślinie pobieranie składników odżywczych.

  • Odstana woda: Zanim podlejesz swojego skrzydłokwiatu, zostaw wodę w konewce lub innym naczyniu na kilka godzin, aby chlor mógł się ulotnić. Chlor zawarty w wodzie z kranu może być szkodliwy dla rośliny.

  • Przefiltrowana woda: Jeśli masz filtr do wody, możesz użyć przefiltrowanej wody do podlewania skrzydłokwiatu. To dodatkowo usunie zanieczyszczenia i poprawi jakość wody.

  • Deszczówka: Jeśli masz taką możliwość, zbieraj deszczówkę i wykorzystuj ją do podlewania. To naturalne źródło miękkiej wody, idealnej dla roślin.Czego unikać?

  • Zimnej wody: Nie podlewaj skrzydłokwiatu zimną wodą prosto z kranu. Może to spowodować szok termiczny i uszkodzić korzenie. Najlepiej, aby woda miała temperaturę pokojową.

  • Zbyt częstego podlewania: Skrzydłokwiaty lubią wilgotne podłoże, ale nie tolerują przelania. Przed kolejnym podlaniem sprawdź, czy wierzchnia warstwa ziemi jest sucha.


Dodatkowe wskazówki:

  • Zraszanie: Skrzydłokwiaty uwielbiają wilgotne powietrze. Regularnie zraszaj liście miękką wodą, szczególnie w okresie grzewczym, gdy powietrze w pomieszczeniach jest suche.

  • Nawóz: W okresie wegetacji (wiosna-lato) warto co 2-3 tygodnie zasilać skrzydłokwiatu nawozem do roślin kwitnących.Pamiętaj, że każdy skrzydłokwiat jest inny i może mieć nieco inne preferencje. Obserwuj swoją roślinę i dostosuj podlewanie do jej indywidualnych potrzeb.

A Ty, jak dbasz o swojego skrzydłokwiatu? Podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzach! 👇😊

13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント

5つ星のうち0と評価されています。
まだ評価がありません

評価を追加
bottom of page